NATJEČAJ za imenovanje ravnatelja/ice Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod
Autor: Ivan Lutz, 20. 2. 2019.

BRODSKO-POSAVSKA ŽUPANIJA

SREDNJA ŠKOLA

MATIJE ANTUNA RELJKOVIĆA

SLAVONSKI BROD

Ivana Cankara 76, Slavonski Brod

KLASA: 003-06/19-01/5

URBROJ: 2178-01-13-19-1

Na temelju članka 40. Zakona o ustanovama (NN br. 76/1993., 29/1997, 47/1999., 35(2008), članka 126. i 127. stavak 4. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj: 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 126/12, 94/13., 152/14., 7/17. i 68/18.) i članka 82. stavak 1.  Statuta Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod, Školski odbor Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod, raspisuje

za imenovanje ravnatelja/ice Srednje škole Matije Antuna Reljkovića

Slavonski Brod

Kandidati za ravnatelja/icu moraju ispunjavati slijedeće nužne uvjete:

1.  završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja/icu, a koji može biti:

1. sveučilišni diplomski studij ili
  2. integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
  3. specijalistički diplomski stručni studij

2. položen stručni ispit za učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika, osim u slučaju iz članka 157. stavka 1. i 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

3. uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

4. najmanje osam (8)  godina radnog iskustva u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u  školskim ustanovama.

Ravnatelj/ica škole se imenuje na pet (5) godina.

Kandidati za ravnatelja/icu dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili ovjerenoj preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika:

• vlastoručno potpisanu pisanu prijavu
  • životopis
  • dokaz o stečenoj vrsti i stupnju stručne spreme
  • dokaz o državljanstvu
  • potvrdu ili elektronički zapis o podacima evidentiranim u bazi podataka HZMO-a (potvrda o stažu, ne starije od 30 dana)
  • dokaz o položenom stručnom ispitu (ako je prema zakonskoj obvezi kandidat morao polagati stručni ispit) ili dokaz da je osoba oslobođena polaganja stručnog ispita
  • dokaz o stjecanju pedagoško-psiholoških kompetencija (za kandidate koji su bili u obvezi stjecanja istih kompetencija sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi)
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave  ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih dijela  iz članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 30 dana)

Na natječaj se pod jednakim uvjetima mogu javiti osobe oba spola.

Kandidati koji se pozivaju na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta natječaja te sve zakonom propisane dokumente/dokaze kojima dokazuju ostvarivanje prava kojim ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema posebnom propisu.

Pozivaju se osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema odredbama članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17) da uz prijavu na natječaj osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta dostave dokaze iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (127/17) koji su navedeni na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Temeljem odredbe članka 103. stavak 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17) poveznica na internetsku stranicu Ministarstva:

Rok za podnošenje prijava je osam (8) dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama i mrežnoj stranici Škole: http://ss-mareljkovica-sb.skole.hr/

Prijave na natječaj s  potrebnom dokumentacijom dostavljaju se  u zatvorenoj omotnici osobno u tajništvo Škole ili poštom na adresu: Srednja škola Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod, Ivana Cankara 76, 35000 Slavonski Brod,  s naznakom "Prijava na natječaj za imenovanje ravnatelja/ice – ne otvarati".

Nepotpune prijave, odnosno prijave koje ne sadrže sve tražene dokumente ili nemaju dokumente u traženom izvorniku ili preslici ovjerenoj od strane javnog bilježnika, kao i prijave koje pristignu izvan roka, neće se razmatrati te se osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju kandidatima prijavljenim na natječaj.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

Predsjednica Školskog odbora

Tatjana Haring, dipl.ing.agr.