Comenius projekt
Autor: Ivan Lutz, 8. 12. 2011.

Cilj projekta je  promicanje svijesti o raznolikosti europskih kultura suradnjom škola država koje sudjeluju u Programu za cjeloživotno učenje, poticanje osobnog razvoja sudionika, razvoj i usavršavanje vještina i kompetencija te njegovanje ideje o europskom građanstvu.

NAZIV PROJEKTA:

OPTION VARIETY FOR IMPROVEMENT- ENTREPRENEURSHIP

AKRONIM PROJEKTA:

OVIENT

BROJ PROJEKTA:  2011-1-TR1-COM06-248217

PROGRAM:

Program za cjeloživotno učenje.

POTPROGRAM:

Comenius.

Multilateral school partnerships.

NOSITELJI:

Tanja Popović , Iva Bodrožić-Selak, Tomislav Barišić, Tea Botica, Marija Vlasac

TRAJANJE PROJEKTA:

2011.-2013.

TIP AKTIVNOSTI:

Mobilnost nastavnika i učenika.

MJESTA IZVOĐENJA I POSJETA:

Bugarska, Hrvatska, Italija, UK, Poljska, Rumunjska, Španjolska, Turska

ZEMLJE PARTNERI U PROJEKTU:

Hrvatska, Turska, Italija, Španjolska, UK, Bugarska, Poljska, Rumunjska

CILJ:

Projekt  „Option variety for improvement- entrepreneurship“  usmjeren je na razvoj poduzetničkog duha mladih ljudi.

Sudjelovanjem u potprogramu Comenius utječe se na poboljšanje kvalitete školskog obrazovanja, ističe se njegova europska dimenzija, potiču se mobilnost i učenje jezika, kao i veća uključenost u europsko društvo.

U interesu je promatranje i analiza obrazovnih sustava i poduzetničkih dostignuća kao i primjena u praksi zemalja domaćina, te stvaranje inovativnih metoda rada u svrhu poboljšanja našeg školskog kurikuluma kako bi isti bio usmjeren na razvoj, inovacije i dobru praksu.

U tu svrhu preispitat će se način na koji se može poboljšati povezanost s drugim obrazovnim institucijama i institucijama koje su direktno vezane za razvoj poduzetništva.

Očekuje se kritičko prosuđivanje profesionalnih iskustava, ostvarivanje prijenosa inovacija u svrhu unapređivanja poduzetništva, razvijanje osjećaja odgovornosti, aktivno sudjelovanje i povećanje suradnje sudionika na razvoju poduzetničkog duha na temelju iskustva mobilnosti, tolerancija na različitost, proširenje socijalnih i jezičnih kompetencija sudionika mobilnosti te samoprocjena  rada i stvaranje uvjeta za poboljšanje istog.

FINANCIRANJE:

Sve troškove putovanja učenika i profesora osigurava Europska komisija koja dodjeljuje novac za provedbu projekta školama sudionicama. U našoj zemlji, posrednik između Europske komisije i škole je Agencija za mobilnost i programe Europske unije.