Dani hrvatskog šumarstva
Autor: Ivan Lutz, 22. 11. 2011.

Velike stvari su napravljene od niza malih stvari skupljenih zajedno.(Vincent van Gogh)

Motivacija je sve ono što potiče na aktivnost, što tu aktivnost usmjerava i određuje joj intenzitet i trajanje. To je "volja za nešto". Motivacija je utjecaj koji izaziva, usmjerava i održava željeno ponašanje ljudi i bitna je kako za učenje tako i za bilo koji drugi rad. Ona sadržava i pozitivan stav prema radu i želju za novim saznanjima, postignućima, uspjesima.
Državno prvenstvo održano u Bjelovaru  osmišljeno je za promicanje stručnih vještina, sportskih ambicija, sprečavanje nezgoda te razvijanja prijateljstva između svih zemalja. Ono je također dobra prilika za informiranje javnosti o radu koji se obavlja u šumi.

Dani hrvatskog šumarstva ujedno su i prilika za obilježavanje 2011. godine kao Međunarodne godine šuma čime kroz prigodna događanja tijekom cijele godine nastojimo privući pažnju medija i šire javnosti o značaju šumskih ekosustava za čovječanstvo. Dani hrvatskog šumarstva najviši su oblik promicanja Hrvatskih šuma. Svrha te promidžbe je šumsku zajednicu i život u njoj kao i njenu važnost u očuvanju okoliša što više približiti javnosti, a šumarskog radnika predstaviti kao vrijednog i ravnopravnog učesnika u svim procesima proizvodnje u šumarstvu, od kojih je i sječa stabala jedan od glavnih uzgojnih zahvata koji osigurava održivost gospodarenja kao temeljnog cilja opstojnosti naših šuma.
Dani hrvatskih šuma predstavili su i 65 natjecatelja, šumarskih radnika sjekača, koji su odmjerili snage u različitim natjecanjima, točnije u šest disciplina: okretanje vodilice, kombinirani prerez, točni prerez na podlozi, podsijecanje stabla i definitivni prerez, kresanje grana te obaranje stabla na balon.
Predstavljeno je i 16 uprava šuma iz cijele Hrvatske, koje su na štandovima promovirale svoj kraj.
Inače, Dani hrvatskoga šumarstva održavaju se svake dvije godine u drugoj podružnici Hrvatskih šuma, a drvo na koje se na ovogodišnjoj manifestaciji skreće pozornost je lipa.
  Na takvoj manifestaciji sudjelovali su i naši učenici –natjecatelji iz šumarskog usmjerenja( Marko Davidović, Damjan Koppi i Renato Kubat) te osvojili hvale vrijedne nagrade.
 Kako smo ovih dana postali bogatiji za jedno računalo, skener i monitor i to upravo zaslugom naših vrijednih učenika.
Hvala Hrvatskim šumama što su prepoznale rad i trud naših učenika, te ovako vrijednom nagradom motivirale ih  da i dalje ustraju u svom napretku. Rezultati su to rada višegodišnje suradnje djelatnika Hrvatskih šuma , naših profesora stručnih predmeta i najvećeg pokretača , naših učenika. Naš  cilj bio je da  učenici, kroz ostvarivanje nastavnog programa, što bolje upoznaju i nauče iskoristiti i razviti svoje mogućnosti. Znači cilj je da učenik spozna što može i da trudom i radom nauči kako to i postići.

Pored natjecanja, cijela manifestacija obuhvaća i niz različitih popratnih događanja koji promoviraju šumarske djelatnosti.

Ukupni poredak JUNIORI

1. ZA Predrag Šolaja 1513
2. ŠSB Marko Davidović 1393(Srednja škola Matije Antuna Reljkovića)
3. ŠKA Filip Kranjčević 1335
4. ŠKA Ivan Nađ 1311
5. SP Petar Trutanić 1308
6. BJ Damir Ivandija 1305

Autor: Daria Pinjuh Budisavljević,dipl.ing.šum.