Škola se sastoji od tri samostalne pedagoške jedinice. To su:

1.   Poljoprivredno tehnička škola (poljoprivreda i šumarstvo)
2.   Veterinarska škola
3.   Kemijska škola (kemija, ekologija, prehrana, geodezija).

Dio kolektiva SŠ Matije Antuna Rejlkovića

Svaka škola obrazuje za određeni profil zanimanja, ima nastavničko vijeće a zajednička im je uprava i prostor.Škola ima menađerski tim koji zajedno sa školskim odborom I ravnateljem vodi školu.

U školi se svake godine obrazuje oko 900 učenika (raspoređenih u 31 do 32 razredna odjela). Nastavu izvodi oko 80 nastavnika od ukupnog broja zaposlenika 100.

Nastava je kadrovski stručno pokrivena a česti su i vanjski stručni suradnici.

Trenutačno,u školi obrazujemo 964 učenika, u 32 razredna odjeljenja u sljedećim zanimanjima:

-Poljoprivredni tehničar opći
-Tehničar nurticionist
-Poljoprivredni tehičar fitofarmaceut
-Agroturistički tehničar
-Cvijećar
-Maheničar poljoprivredne mahanizacije
-Veterinarski tahničar
-Šumarski tehničar
-Geodetski tehničar
-Kemijski laborant
-Ekološki tehničar
-Voćar- vinogradar I vinar

Škola ciljano obrazuje kadrove za potrebe tržišta. Svojim učenicima daje prvo zanimanje kojim mogu započeti svoje obiteljsko gospodarstvo ali i mogućnost nastavka studija u istoj zgradi.

Osim redovnog obrazovanja, naša škola organizira I obrazovanje odraslih putem prekvalifikacije za zanimanja opći tehničar, tehničar biljne proizvodnje, fitofarmaceut, veterinarski tehničar, kemijski tehničar, prehrambeni tehničar,agroturistički tehničar, tehničar nutricionist, šumarski tehničar  ili osposobljavanja iz područja pčelarstva, voćarstva, vinogradarstva, zaštite u poljodjelstvu i slično te razne druge oblike rada sa poduzetnicima i  nositeljima obiteljskih gospodarstava .

Svojim učenicima nudimo mogućnost  nastavka obrazovanja u istoj zgradi. Škola je postala dio Veleučilišta Slavonski Brod, a u planu je stvaranje više ili visoke škole. U školi je otvoren Dodiplomski studij bilinogojstva i hortikulture u suradnji s Poljoprivrednim fakultetom iz Osijeka . Zajedno sa fakultetima i drugim gospodarskim subjektima organiziramo znanstvene i međunarodne susrete. Škola postaje centar cjeloživotnoga učenja.

Škola ostvaruje  značajnu županijsku, međužupanijsku te međunarodnu suradnju te organizaciju različitih županijskih, međužupanijskih te međunarodnih događaja. Vrlo je značajna međunarodna suradnja ove škole sa sličnim školama u cilju poboljšanja rada (razmijene nastavnika, učenika i studenata). Posebnu suradnju škola ostvaruje s Landwirtschaftliche Fachschule Ehrental Klagenfurt, Landvvirtschaftliche Fachschule Stiegerhof Godersdorf, Kenniscentrum Handel Eindhoven.

Škola je već godinama domaćin Međunarodnog gospodarskog sajma i Međužupanijske stočarske izložbe, a 2009. godine  bila je domaćin i međunarodne šumarske Alpen-Adria olimpijade.