Dani kruha
Autor: Ivan Lutz, 23. 10. 2013.

Slavonski Brod – Učenici obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje – U petak, 18. listopada, učenici slavonskobrodske srednje škole Matije Antuna Reljkovića obilježili su Dan kruha, posjetivši dvije ustanove na području grada Slavonskog Broda: Dom za nezbrinutu djecu i Dom za starije i nemoćne osobe.

Na poticaj vjeroučitelja Zvonimira Vidovića učenice su, uz pomoć osoblja školske kuhinje, majki i baka, ispekle razne pekarske proizvode, kojima su počastili štićenike Doma za nezbrinutu djecu. Vjeroučiteljima i učenicima  pridružio se i vlč. Ivan Živković, župni vikar župe Duha Svetoga, na čijem se području nalazi Dom. Vlč. Živković  pozdravio je djecu i izrazio veliku radost zbog ovakvih susreta. Zajedno sa djecom svi su zahvalili Bogu za kruh naš svagdašnji i ostale plodove zemlje. Posebno radostan i emotivan susret bio je u Domu za starije i nemoćne osobe. Nakon srdačnog pozdrava i dočeka, stanari su opisali uobičajeni dan u svome domu. Stanari Doma izrazili su veliku zahvalnost za darovani im posjet i pažnju, a za zahvalu su otpjevali učenicima nekoliko pjesama, davši pritom divan primjer zrelog i plodnog života unatoč broju proživljenih godina. Učenici su, uz činjenicu kako su puno naučili, otišli svojim domovima dajući divan primjer kako povezati vlastite obitelji, školu, Crkvu i institucije društva -  ustanove u kojima žive naši bližnji potrebiti naše ljudske riječi i pažnje.

Lovro Kladarić