Eco Horty Lab II
Autor: Ivan Lutz, 16. 5. 2015.

U Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića započela je edukacija osoba s invaliditetom, članova Udruge „Loco-Moto“, o organskoj hortikulturnoj proizvodnji. Edukacija je organizirana u sklopu projekta „Eco Horty Lab II“ čija je vrijednost 192.404,24 eura od čega 181.975,93 eura (94,58%) sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Projekt će se provesti u partnerstvu s Udrugom osoba s invaliditetom Slavonski Brod „Loco-Moto“ i Ekonomsko-birotehničkom školom te suradnicima Volonterskim centrom Slavonski Brod i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Područnim uredom Slavonski Brod. Projekt je pokrenut u siječnju 2015. te će trajati 18 mjeseci, do srpnja 2016. godine.

Opći cilj projekta je doprinijeti socijalnoj uključenosti osoba s invaliditetom i podići njihovo samopouzdanje i samopoštovanje povećavajući razinu njihove zapošljivosti i samozapošljivosti te njihove integracije na tržište rada kroz edukacije u skladu s potrebama tržišta rada dok je specifični cilj povećati konkurentnost na tržištu rada i mogućnosti za samozapošljavanje osoba s invaliditetom kroz poboljšanje njihovih kompetencija edukacijama o proizvodnji i plasmanu organske hrane te njezine promocije među stanovništvom Brodsko-posavske županije.

Ovaj projekt je usmjeren na podizanje konkurentnosti i povećanje zapošljivosti osoba s invaliditetom i uprave Udruge „Loco-Moto“ , unaprjeđenje kapaciteta srednjih škola te na podizanje razine svijesti potencijalnih poslodavaca, ravnatelja i djece u vrtićima i osnovnim školama te cjelokupnog stanovništva BPŽ.

Tijekom provedbe projekta organizirat će se sljedeće aktivnosti:

Prilagodba kurikuluma za organsku hortikulturnu proizvodnju potrebama OSI-ja
Prilagodba infrastrukture SŠ MAR
Edukacija strukovnih profesora za rad s osobama s invaliditetom
Edukacija pilot skupine osoba s invaliditetom o organskoj proizvodnji hrane
Edukacija osoba s invaliditetom o mogućnostima zapošljavanja i samozapošljavanja
Edukacija vodstva udruge Loco-Moto o upravljanju zadrugom

(edukacije iz područja upravljanja zadrugom, marketing zadruge, socijalno poduzetništvo, PCM)

Adaptacija i opremanje Loco-Moto zadruge za proizvodnju i prodaju organske hrane
Kampanja podizanja razine svijesti o važnosti i prednostima organske hrane

(predstave za djecu u vrtićima i osnovnim školama o zdravim prehrambenim navikama, prezentacije na gradskoj tržnici)

Vidljivost