Predstavljen veliki projekt 'Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola'
Autor: Ivan Lutz, 16. 10. 2015.

U Srednjoj školi Matija Antun Reljković danas je predstavljen projekt „Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola“ u koji je kao projektni partner uključena upravo naša škola.

Nositelj projekta je Gospodarska škola Varaždin, a ostali projektni partneri su Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split i softversko poduzeće Evolva d.o.o. Projekt se provodi u okviru poziva za dodjelu bespovratnih EU sredstava Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama, Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala, a ukupna vrijednost je skoro 2 milijuna i 200 tisuća kuna.

"Ovo je zapravo prvi projekt u Republici Hrvatskoj koji spaja tri različite škole na način da su one povezane informacijsko-komunikacijskom tehnologijom i da će proći jedan poduzetnički pothvat gdje će učenici u ovoj školi proizvesti finalni proizvod od voća i povrća za što smo nabavili u sklopu projekta i liniju za pasterizaciju", rekao je voditelj projekta Saša Pokos.

Ovim projektom stvoren je tim eksperata iz svih spomenutih institucija, što je potvrdio i ravvnatelj srednje poljoprivredne škole Vlado Prskalo.

"Tako ćemo nastavu dići na jednu višu razinu i stvoriti jednu stvarnu nastavu i tako bi kvaliteta rada i nastavnika i učenika došla u prvi plan. Odradili smo dosta veliki projekt, kupili smo opremu da bi se kurikulum u odgojno-obrazovnom procesu pokazao kao rezultat rada i tako stvorili jedan vrhunski proizvod", rekao je Prskalo.

Ovo je vrlo kompleksan projekt jer su se povezale institucije iz cijele Hrvatske, a pogotovo što je interdisciplinarnost vrlo složena i potrebno je bilo kreirati potpuno novu metodologiju, te okupiti stručnjake iz tri različite grane.

Članak: Soundset.hr