Završena je Šumarska olimpijada
Autor: Ivan Lutz, 4. 4. 2009.

Dugo očekivana 4. Šumarska olimpijada dobila je svoje pobjednike, tragičare ali i najvažnije od svega, stvorila nova i obnovila stara prijateljstva svih 18 škola, njihovih učenika i mentora.

Važno je sudjelovati!

Davno je netko rekao ovu rečenicu na olimpijskim igrama. I da! Stvarno to je istina. Na olimpijadu se ne ide samo zbog pukog rezultata, na olimpijske igre se ide zbog druženja, zabave te stjecanja novih spoznaja iz različitih kultura.

Tako je bilo i na ovoj 4. po redu Šumarskoj olimpijadi ua učenike i studente. 75 natjecatelja iz 4 europske zemlje odmjerile su svoje snage u najpopularnijim šumarskim disciplinama. Kao i na svakom sportskom borilištu i ovdje smo vidjeli i sreću i tugu i suze takmičara kao i ponos i ohrabrenje u očima svih mentora.

Naša škola pokazala se ravnopravna sa onim najboljim (Austrija) te je izvan svih očekivanja već nakon prvog dana dala naslutiti da ćemo biti pravo iznenađenje na ovim igrama.

Nakon prvog dana Nikola Lolić je imao najbolji pojedinačni rezultat u rušenju stabla dok je Josip Erjavac djelio treće mjesto. Dalo se naslutiti da će i naša škola uzeti jednu od medalja.

DFrugi dan natjecanja donio je za naše učenika malo razočarenje , jer nismo imali sreće. U disciplini namještanja lanca i vodilice koja Nikoli najbolje ide, desila se trema te je naš Nikola u krivom trenutku ostao bez sreće te osvojio samo 29 bodova u dvije discipline. Naravno to ga je automatikom izbacilo iz finala i plasmana među 12 najboljih natjecatelja.

No s druge strane Josip Erjavac i Zvonimir Štivić ušli su u finale kao 2. i 12. natjecatelj. Poslije kresanja grana naš Josip završio je natjecanje na 4. mjestu a Zvonimir na 12.  što je za našu školu izvanredan rezultat.

No, u discipline rušenja stabla Nikola djelio prvo mjesto sa istim brojem bodova kao i austrijski Steinbredner Thomas, no kako kriteriji ocjenjivanja traže da je prvi onaj koji je imao kraće vrijeme Nikola je ipak završio sa srebrom oko vrata a Josip sa broncom u istoj disciplini.

Ekipno( Nikola Lolić, Josip Erjavac, Zvonimir Štivić i Kristijan Rakitić) naša škola je osvojila odlično četvrto mjesto te im je pehar izmakao za nekoliko desetaka bodova.

Čestitamo momcima na borbi i fer i korektnom ponašanju te na načinu kako su prezentirali našu školu.

Rezultati natjecanja:

Priloženi dokumenti: