Noć knjige
Autor: Ivan Lutz, 25. 4. 2018.

Dragi prijatelji knjige,

manifestacija  Noć knjige  već sedmu godinu zaredom daje poticaj čitanju te razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu.

U našoj školi manifestacija se obilježila dnevnim programom i zajedničkim druženjem u školskoj knjižnici.

Povod za to pružili su nam dva važna dana: Svjetski dan knjige i autorskih prava  te Dan hrvatske knjige.

Organizatori Noći knjige su: Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Knjižnice grada Zagreba, Hrvatska udruga školskih knjižničara, Udruga za zaštitu prava nakladnika - ZANA, Knjižni blok - Inicijativa za knjigu te portal za knjigu i kulturu Moderna vremena Info.

Naša škola pridružila se manifestaciji Noć knjige 2018. dvotjednom akcijom razmjene knjiga te prigodnim glazbeno-scenskim programom.  Prigodni scenski program osmislila je profesorica Ljiljana Hess sa svojom dramsko-recitatorskom skupinom koja je upriličila kazivanje poezije, scenski monolog, a sve su zaokružili zvuci slavonske tamburice. Naši kreativni učenici, aktiv hrvatskog jezika i knjižničarka oživjeli su barem na jedan dan čaroliju stvaranja i radost čitanja knjiga.  Osnovna zamisao ovog druženja bila je zainteresirati mlade za čitanje te razviti ljubavi i poštovanje prema knjizi koja to itekako zaslužuje.

Knjižničarka Zita Opačak, mag.bibl.