NASTAVAK OBRAZOVANJA
Autor: Ivan Lutz, 7. 6. 2018.

PROGRAMI OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE
Sukladno članku 4. stavak 1. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (NN 8/16.), Srednja škola Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod organizira nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije iz programa:

Poljoprivredni tehničar fitofarmaceut

Agroturistički tehničar

Šumarski tehničar

Veterinarski tehničar

Tehničar Nutricionist

Obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istog obrazovnog sektora u kojemu je stečeno prethodno obrazovanje.

Srednje obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije učenik nastavlja u skladu sa zakonima koji uređuju djelatnost odgoja i obrazovanja u osnovnoj i srednjoj školi i strukovno obrazovanje.

Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja u prethodno završenom strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3, 50 zaokruženo na dvije decimale.

Ostvarivanje prava za nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije Škola uvjetuje polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita koje određuje Nastavničko vijeće srednje škole.

Učenik, odnosno roditelj ili skrbnik malodobnog učenika, obvezan je do 5. srpnja tekuće školske godine podnijeti pisani zahtjev za nastavak obrazovanja uz koji je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbe o završenom obrazovanju.