Leonardo da Vinci projekt ide dalje
Autor: Ivan Lutz, 17. 2. 2013.

Nakon vlastitog iskustva čvrsto sam odlučio boriti se za svoju budućnost!

U sklopu projekta  STIMULUS Srednja škola Matije Antuna Reljkovića petnaest  učenika trećih  razreda , četiri  usmjerenja  šalje na obavljanje  dvotjedne  praktične nastave u tvrtkama u Dublinu od 10 . veljače  do 23. veljače 2013. godine.

Na taj će se način učenicima omogućiti stručno unaprjeđivanje i usavršavanje profesionalnih vještina, ali i razvijanje jezičnih i komunikacijskih te životnih vještina i kompetencija. S učenicima će u pratnji biti i nastavnik Tomislav Ferić , a o boravku i praktičnoj nastavi učenika u Dublinu brinut će i partnerska ustanova Alaymont s kojom je Škola i u prijašnjemu projektu  Mlad-Svestran-Uspješan  uspješno surađivala.

Školski Tim za mobilnost zadužen je za organizaciju, pripremu i provedbu projekta. Članovi Tima su  u sklopu projekta s učenicima  održali 60 sati jezičnih ( engleski jezik), pedagoško-kulturoloških i stručnih priprema. Suradnički rad Tima za mobilnost u skupinama, glede definiranja ciljeva vezanih za europsku dimenziju školovanja, izlučio je kao najvažnije one ciljeve koji teže promicati radost i vrhunski užitak učenja, sveukupni razvoj i učenikove osobnosti i njegovo samopoštovanje, učenje o tome kako učiti i kako misliti, razvoj sposobnosti/kompetencija važnih za život, zapošljavanje i cjeloživotno učenje.

Usavršavanjem stranog jezika učenik prima kulturni kapital, proširuje svoju sliku svijeta, jača vlastiti kulturni identitet, nudi prirodne mostove integracije s drugim predmetima, i osposobljava se za međunarodne komunikacije.

Usavršavanjem strukovnog područja učenik kao korisnik prirodnih resursa i uzročnik

promjena okoline shvaća probleme u okolini,mogućnost njihova rješavanja i zaštitu prirode.

Cilj nam je bio otvoriti vrata u europsku dimenziju života.

Fotogaleriju možete pogledati OVDJE